Zrcadlová skříňka s osvětlením jako parťák pro krásné ráno

11.05.2020

Než vůbec vytáhnete ráno paty z domu, musíte absolvovat pravidelný rituál. Bez něj to u většiny lidí prostě nejde. Proto by ranní shledání s koupelnou mělo přinést především příjemné pocity, ať už v zrcadle po nočním odpočinku potkáte cokoliv. Zrcadlová skříňka s osvětlením může ranní rande poměrně výrazně ovlivnit.

Zrcadlová skříňka s osvětlením
Zrcadlová skříňka s osvětlením

Koupelnová zrcadla mohou přinést víc, než si myslíte

Co si budeme namlouvat, koupelna bez zrcadla prostě není koupelna. Určitě ne pro ženy. Muži to asi vnímají jinak, i kdy občas jim svědící plnovous připomene, že by ostrá žiletka neuškodila. Koupelnová skříňka s osvětlením tak i pro ně představuje minimálně nutnou výbavu. Dnes však není nutné ohlížet se jen na praktičnost a funkčnost. Koupelnové skříňky naznaly takových inovací, že se z nich staly moderní kusy nepostradatelného nábytku.

Praktičnost v první linii

Renomovaní výrobci dnes přicházejí na trh s výrobky, které neurazí vkus ani toho nejnáročnějšího zákazníka. Na své si přijdou minimalisté se zálibou v jednoduchosti, ale rovněž detailisté, kterých potěší jedině okázalost a prezentace luxusu. Obě skupiny však obvykle bazírují na praktičnosti, která by měla být umně skrytá v útrobách skříněk. Ty by v ideálním případě měly viset nad umyvadlem, ale je to spíš otázkou vkusu než pravidlem.

Moderna a praktičnost v jednom

Zejména v případě početných rodin hraje dominantní roli praktická stránka koupelnového vybavení. Pokud jdou čisté linie ruku v ruce s úložnými prostory, které pojmou veškeré hygienické a drogistické potřeby, pak je to výhra na plné čáře. Každá taková zrcadlová skříňka s osvětlením, zejména těch, které jsou vybavených LED žárovkami, by mělo být její nedílnou součástí je ve většině domácností vítána s otevřenou náručí, často i za malinko vyšší cenu.

Pokud se chystáte k rekonstrukci či zařizování koupelny, nejlépe uděláte, když své představy svěříte bytovému architektovi.