Zouvačky pneumatik aneb kde pořídit kvalitní vybavení do pneuservisu?

02.06.2021

S neustále se zvyšujícím počtem osobních automobilů rostou i nároky a požadavky jejich majitelů na kvalitní servisní služby. Péče o mechanické části vozu jsou většinou zastřešovány autorizovanými servisy, ovšem přezutí pneumatik si majitelé musí zajistit sami. V minulosti si výměnu kol prováděl každý řidič sám doma, ale i tento trend postupně zmizel. Prakticky veškerá přezutí a péče o pneumatiky dnes probíhá v pneuservisech, jejichž nedílnou součástí jsou zouvačky pneumatik a zvedáky na auta.

Na heverech nikdy nešetřete

Jako méně zkušený mechanik si možná budete říkat, že zvedák je jeden z typů nářadí, na němž můžete trochu ušetřit. Bohužel, tohle je ta největší lež, kterou si budete myslet. Vyvažovačka kol tak nebezpečná není, ale nekvalitní zvedák může přímo ohrozit i váš život. Pracujete-li dole pod autem, nebo pokud chcete sundat pneumatiky, spočívá veškerá váha na zvedáku. Proto byste se měli vykašlat na nekvalitní nářadí ze supermarketu a raději zaměřit pozornost na specializovaný e-shop, kde jsou k dispozici ty nejlepší zvedáky renomovaných značek.

Vyvažovačky kol ovlivňují bezpečnost jízdy

Spolehlivé vyvažovačky kol jsou také jednou z oblastí, na které se nevyplatí moc šetřit. Nevyvážené pneumatiky totiž přímo ovlivňují komfort a bezpečnost jízdy. Asi nikdo z vás si nevezme odpovědnost za těžkou nehodu, jejíž příčinou byla nevyvážená kola. Moderní vyvažovačka navíc umí pracovat takřka automaticky, kdy veškerá měření provádí sofistikovaný počítač. Na základě jeho výpočtů pak stačí na předem daná místa umístit miniaturní závažíčka a proces vyvážení je u konce.

Nenechte si od zouvačky pneumatik zničit záda

Ač se to tak nemusí zdát, tak špatně vybrané zouvačky pneumatik mohou velmi rychle zničit vaše záda. Při zouvání nebo obouvání pneumatiky na ráfek se totiž musíte ohnout, a pokud děláte takovou činnost celý den, není to pro páteř zrovna ideální. Moderní zouvačka kol však disponuje výškově nastavitelným pultem a komfortním ovládáním, díky čemuž je výměna gumy na ráfku hračkou.

Zouvačka, vyvažovačka kol nebo vyvažovačka jsou nedílnou součástí profesionálního pneuservisu. Na tomto nářadí nikdy nešetřete a vždy preferujte kvalitu před nejnižší cenou.