Zahradní stavby jsou v kurzu

18.05.2020

Jen těžko si je představit, že by zahrada měla plnit čistě funkční účel. Je víc než vhodným místem také pro relax a zábavu. Její využití je tak všestranné, že skýtá možnost vybudovat na ní cokoliv. Samozřejmě s respektem vůči prostoru. Zahradní stavby dnes frčí ve velkém, c byste řekli třeba ložnici pod hvězdami?

Zahradní stavby
Zahradní stavby

Všechno je reálné a proveditelné

Usínání s pohledem na hvězdnou oblohu a probouzení se za zvuků šumění trávy a ptačího zpěvu nemusí být jen nesplněný sen a bláhová představa spojená s chalupařením. Zahradní stavby můžou tento sen splnit i vám. Předpokladem k jejímu vybudování zahradní ložnice je dostatek prostoru a šikovné ruce architekta. Schovat ji můžete pod zastřešenou terasu, do zimní zahrady či zahradního domku. Klidně se však může pyšnit také pod širým nebem, v blízkosti sauny či vířivky, toalety a letní kuchyně.

Zahrada jako váš druhý domov

Zahradní stavby se v moderní době těší velikému zájmu. Pergoly jsou téměř samozřejmostí, následovány luxusními altány a Hostovskými domy. Na výběr jsou desítky možností realizace, které dokáží uspokojit jakékoliv požadavky zákazníků. Ať už si poručíte, že chcete, aby součástí vaší terasy byla zimní zahrada se zapuštěnou vířivkou nebo plnohodnotná letní kuchyň. Stejně tak se čím dál víc klienti vybavují parními lázněmi či saunami. Ta sofistikovanější řešení jsou navrhována tak, aby tyto vymoženosti mohly být využívány celoročně.

Léto patří zahradě a venkovním party

Dnes prakticky neexistuje stavba, kterou by nešlo na zahradě zrealizovat. Není problém vybudovat ohromný bazén, venkovní obývák, kuchyň, ložnici či kompletní dům pro hosty i s vinným sklepem. Pokud ovšem přemýšlíte nad variantou prostor, které budou vystavené vlivům počasí, nezapomeňte tuto skutečnosti zohlednit při výběru nábytku a doplňků.

Vřele doporučujeme také zahradní sprchu. Oceníte ji zejména v horkých letních dnech jako rychlé a úsporné osvěžení.