Vedení účetnictví aneb spravujte finance s rozumem

29.04.2019

Korunka ke korunce - a je z toho jmění. A každé jmění potřebuje spolehlivého pána, který ho provede zapeklitým světem hlášení, přiznání, výkazů, závěrek a dá mu řád. Obzvlášť v případě, kdy je potřeba finančních toků usměrnit víc. Je třeba si vybrat správce, kterému svěříte své vedení účetnictví.

Vedení účetnictví
Vedení účetnictví

Finance pod kontrolou

Pokud je i pro vás vedení účetnictví španělská vesnice a čísly se radši zabýváte na účtu než na papíře, obraťte se na profesionály, kteří se o vše postarají díky pečlivosti a modernímu softwaru. Už nebudete muset držet v hlavě termíny kontrolních hlášení či účetních závěrek, to vše zvládnou s osobitou přesností účetní profesionálové. Vaši jedinou starostí zůstane dodávat včas veškeré účetní podklady potřebné ke zpracování účetní a daňové evidence.

Hoďte to na účetní

Účetní agenda firmy není jen o vedení jednoduchého, či podvojného účetnictví. Zahrnuje také:

  • vedení různých firemních evidencí
  • výkazů
  • přípravu platebních příkazů
  • zasílání přehledů
  • komunikaci s úřady
  • zastupování firmy při kontrolách finančního úřadu nebo místních šetřeních

Pod kontrolu si tady vezmou i zasílání rozvahy a výkazu zisků a ztrát firmy do Sbírky listin vedené rejstříkovým soudem, což je povinnost, kterou firmám ukládá zákon. Vedení účetnictví tak budete mít kompletně ošetřeno.

Daně jsou tu taky

Ruku v ruce s účetnictvím jdou i daně. Jsou nedílnou součástí finančního života firmy, proto je nevyhnutné je také pečlivě spravovat. Odborníci v účetnictví se o ně postarají jako o vlastní. Zpracují kompletní daňovou agendu a připraví veškeré pravidelné i mimořádné dokumenty pro úřady tak, aby vše bylo v souladu s předpisy a vás nečekala nepříjemná návštěva. Součástí služeb je taktéž zpracování statistických výkazů Českého statistického úřadu a Národní banky, což je mravenčí práce, do které se vám opravdu nechce.

Není nutné zbytečně si komplikovat život i práci, když je tady někdo, kdo se toho zhostí precizně a s vervou.