Úskalí a pozitiva pokládky plovoucí podlahy

08.10.2018

O plovoucí podlahy je v současné době čím dál větší zájem, nejen díky snadné pokládce a následné údržbě, ale i přijatelné ceně a krásnému vzhledu. Zájemci by si však měli uvědomit určitá úskalí, která s sebou plovoucí podlahy nesou. Pozitiva rozhodně převažují, ovšem tento typ podlah se například nehodí do takového interiéru, kde na podlaze budou stát těžké předměty, nábytek, nebo v blízkosti užívání vody. Podlahy se v těchto místnostech rychle zničí, zkroutí nebo zvlní. Mezi výhody plovoucích podlah rozhodně patří široká škála materiálů, barev a vzorů, při případném poškození se lamely jednoduchá výměna lamel a již výše zmíněná cenová dostupnost.

Plovoucí podlaha
Plovoucí podlaha

Co se týče typů plovoucích podlah, už dávno není jediným používaným materiálem dřevo. Na výběr jsou také laminátové plovoucí podlahy ze sendvičových parket s laminátovou pochozí vrstvou, bambusové plovoucí podlahy s pochozí bambusovou vrstvou a korkové plovoucí podlahy. Dají se položit i plovoucí podlahy parketové, které se pokládají plovoucím způsobem, ale skládají se z dřevěných parket.

O pokládku plovoucí podlahy by se rozhodně neměli pokoušet amatéři, ale zájemci by měli svěřit práci odborníkům na slovo vzatým. Proto si vybíráme si firmu s dobrými referencemi, dlouholetými zkušenostmi, prohlížíme si webové prezentace, a podle uvedených kritérií oslovíme i několik firem najednou a rozhodujeme se mezi podmínkami. 

Prověřeným hráčem na trhu v oboru podlahářství jsou jednoznačně řemeslníci sdružení v řemeslném cechu eKomplex, jež působí jak na území České republiky, tak na Slovensku. V jednoduchém on-line dotazníku na webových stránkách zákazník vyplní konkrétní požadavky v češtině či slovenštině, může si vybrat podlaháře nejbližší jeho domovu a následně domluvit konkrétní podmínky a přibližnou kalkulaci.