Umělé květiny nejen do kanceláří, ale i do bytu

20.01.2021

Květiny zdobí snad každou domácnost a kancelář. Mnohdy pro vás však nemusí být živé květiny vhodnou variantou, ať už z důvodu nedostatku světla v místnosti, nebo jednoduše je zapomenete zalévat a ony postupně chřadnout a ztrácejí svou krásu. V tom případě je vyměňte za umělé květiny, které jsou krásné pořád. Výběr je pestrý a jsou téměř bezúdržbové.

Umělé květiny
Umělé květiny

Na trhu je široký výběr rostlin

Už dávno je pryč doba, kdy se umělé květiny používaly maximálně na zdobení náhrobních kamenů. Nevypadaly vábně a jejich životnost byla nízká. Dnes byste nerozeznali rozdíl od těch živých, a proto se hodí kamkoliv. Na trhu je obrovský výběr dekorativních imitací rostlin nejen do vnitřních prostor, ale i do venkovních. K dostání jsou velké, jako jsou stromy, palmy či dokonce živé ploty, ale i malé květiny, které se vejdou do každého zákoutí vašeho domova či kanceláře.

Péče o umělé květiny je poměrně jednoduchá

Péče o tyto výrobky není nijak složitá. Zvládne ji naprosto každý a zabere vám jednou za čas pouhých pár minut. Stačí je jednoduše osprchovat ve vaně nebo na zahradě, abyste listy rostlin zbavili prachu, který se na nich za poslední dobu usadil, a použít speciální sprej proti UV záření. Ten zabraňuje tomu, aby květiny ztratily svou původní barvu. Tento sprej současně zajišťuje antistatickou ochranu před prachem.

Kvalitní materiál zaručí umělé rostlině dlouhou životnost

Dalším faktorem, který zajistí, aby vám květina dlouho vydržela, je její kvalita. Umělá květina musí být precizně zpracovaná a použitý materiál by měl být z odolných plastů, které jsou voděodolné a mají vrstvu obsahující UV odolnost. Někdy se dokonce používají též přírodní kmeny, zvlášť u palem a stromů. Cena bývá o něco větší, ale zde se opravdu nevyplatí šetřit.

Nebojte se umělých květin. Prozáří vaši domácnost, kancelář i venkovní prostory a dodají místu pocit útulnosti. Nikdy se nebudete muset bát, že vám uvadnou.