Tandemový seskok padákem je zážitek na celý život

16.05.2020

Hledáte ten správný dárek pro adrenalinového nadšence ve vaší rodině? Nebo jen sami toužíte okusit něco nového, lákavého? Pak je tandemový seskok padákem ideální volbou. Zní to děsivě? Může se to tak na první pohled zdát. Ale je to zkušenost, na kterou rozhodně nikdy nezapomenete. A kdo ví, třeba si v tom ještě najdete novou zálibu!

Tandemový seskok padákem
Tandemový seskok padákem

Tandemový seskok, co to vlastně je?

Tandemový seskok padákem je druh parašutismu, v němž je daný zájemce připoután speciálním postrojem ke svému instruktorovi - vycvičenému, zkušenému parašutistovi. Před samotným seskokem dolů dostává pasažér zpravidla dvacetiminutovou instruktáž a spolu s tandem pilotem může účastník zažít až čtyřicet či padesát sekund volného pádu v rychlosti 200 km/h. Historie této atrakce se datuje až do 10. století, kdy byl padák v Číně využíván k seskokům z drobné výšky.

Na co je třeba se připravit

Nejnižší hranice, od které se mohou děti účastnit tandemového seskoku padákem je osm let, samozřejmě se souhlasem svého zákonného zástupce. A doporučovanou horní hranicí je věk 65 let. Takže pokud patříte mezi nadšence této adrenalinové záležitosti a váš věk lehce přesáhnul krajní mez, pro své vlastní dobro radši vše prodiskutujte s vaším lékařem. Mimo jiné, pokud jste v ideálním věku, ale trpíte zdravotními problémy (cukrovka, epilepsie apod.), je rovněž také nutné vyjádření vašeho doktora.

Strach nechte doma

Je jasné, že tandemový seskok padákem není pro každého. Hlavní je se do toho nenutit. Vždy je dobré zkoušet nové věci, experimentovat, posouvat své vlastní hranice, ale jak se říká - všeho moc škodí. Jestli ve vás ale dřímá adrenalinový fanoušek, pak směle do toho! Cena této atrakce se pohybuje přibližně kolem 3500 korun, včetně pojištění. K seskoku navíc dostanete i sestříhaný záběr na památku.

Toužíte-li po pořádné zábavě, pak jste právě našli tu správnou.