Tandemové seskoky jsou tím správným adrenalinem

30.05.2020

Adrenalinové sporty rozhodně nejsou pro každého. Ať už vám brání zdravotní stav či jen samotný strach, tandemové seskoky padákem mohou na spoustu lidí působit děsivě. Ale pokud máte touhu zkusit něco nového, posouvat vlastní hranice, pak jsou přesně pro vás. Je to nezapomenutelný zážitek na celý život.

Tandemové seskoky
Tandemové seskoky

Jak tandemový seskok probíhá?

Před samotným seskokem musíte jako každý nezkušený nováček projít zhruba dvacetiminutovým školením, kde se dozvíte vše podstatné a důležité. Tandemové seskoky se provádí se zkušeným parašutistou, ke kterému jste pomocí speciální výstroje po celou dobu připoutáni. Je to ideální volbou pro všechny, kteří ještě nedošli do takového stádia, aby si mohli dovolit seskočit sami. Po zaškolení vás čeká několika minutový vzlet, po němž bude následovat samotný pěti až osmiminutový let dolů. Volný pád trvá zhruba minut a rozhodně si ho užijete.

Je něco potřeba s sebou?

Kombinézu, speciální přilbu a ochranné brýle dostanete přímo na místě, takže není potřeba se obávat, zda si musíte nosit něco svého. Pokud tedy doma čirou náhodou nemáte profesionální výstroj na tandemové seskoky. Zpravidla se doporučuje pohodlná obuv a sportovní oblečení, počítá se totiž, že zde strávíte nějaký čas.

Před samotným absolvováním skoku je dobré se ujistit, že jste na tuto akci připraveni po zdravotní stránce. Trpíte-li vážnějšími zdravotními problémy, je na místě konzultovat vše s vaším lékařem, než se k samotnému výletu odhodláte. Hlavně si nezapomeňte přibalit dobrou náladu a strach nechte doma. Není se vůbec čeho bát.

Netradiční dárek pro nadšence

Jestliže znáte skalního adrenalinového fanouška, pak právě tohle by mohl být jedinečný dárek přesně pro něj. Nebo hledáte ideální, vtipný, a tak trochu bláznivý dárek pro vašeho kolegu či třeba šéfa? Tandemové seskoky jsou bezpochyby nezaměnitelnou zkušeností.

Tak neváhejte a hop na to!