Šungit a jeho zázračné vlastnosti

15.08.2020

Šungit a jeho zázračné vlastnosti

Už jste se setkali s lidmi, kteří se bavili o šungitu? Zajímá vás, co to vlastně je? Šungit a jeho vlastnosti lidé využívají celá desetiletí. Pojďme se na ně podívat blíže.

Kde se šungit vzal?

Šungit je specifický typ černé skály, která je známá svým obsahem nekrystalového uhlíku, což je jedna z jeho nejstarších forem. Tento nekrystalický uhlík byl objeven ve vesnici Shunga na Karelském pobřeží jezera Onega na severozápadě Ruska.

Šungit a jeho zázračné vlastnosti
Šungit a jeho zázračné vlastnosti

Jaký je obsah šungitu?

Tento zázračný černý, lesklý kámen v sobě léčivé prvky, tzv. fullereny, což je krystalická forma uhlíku, který je základem života na Zemi. Přestože i vědce tento kámen mate tím, jak se tyto jedinečné molekuly dokázaly vytvořit, věří se, že jsou nejnovějšími antioxidanty, které chrání buňky před působením volných radikálů.

Jaké má šungit přednosti?

Ruští vědci se tímto kamenem zabývali a potvrdili, že fullereny, které šungit obsahuje jsou přirozeným antioxidantem a mohou zlepšit funkci imunitního systému. Aktivně také interaguje s různými elektromagnetickými poli a neutralizuje jejich negativní dopad. Poukazují také na to, že jeho jedinečná struktura se zmocňuje mnoha různých věcí, včetně chemikálií, těkavých organických sloučenin, léčiv, chloru, fluoridů a radioaktivních částic. Zabíjí také celou řadu bakterií, virů, fágů a dalších patogenů.

Léčivá voda díky šungitu

Další studie potvrzují, že pokud přidáte šungit do vody, obohatí ji o kyslík, vápník, hořčík a další nezbytné minerální složky, dokonce ničí bakterie a odstraňuje pesticidy, chlor a těžké kovy. Špatná chuť a zápach zmizí také. Dalším dobrým důvodem, proč pít vodu se šungitem je i to, že obsahuje přírodní antioxidanty, které neutralizují volné radikály, což je prospěšné pro naše buňky a tkáně.

Na závěr je třeba podotknout, že šungit se dělí na tři třídy - podle obsahu uhlíku. To se pak také projevuje na ceně, čím vyšší uhlík, tím vyšší cena.

Pokud jste se rozhodli si tento kámen pořídit, buďte při jeho koupi obezřetní, na trhu se objevuje spousta jeho napodobenin.