Stavba komínu Schiedel může být rychlá a levná zároveň

14.05.2020

Příjemné posezení v teple domova nabízejí krby i krbová kamna. Obojí patří k modernímu druhu vytápění, které získává mezi lidmi velkou oblibu. Je to také proto, že cena dřeva je výrazně levnější než cena, kterou musí člověk zaplatit za spotřebovanou elektřinu a plyn. Nezbytnou součástí topného systému je i komín, jenž odvádí spaliny pryč. Stavba komínu je tak důležitou podmínkou pro správné fungování topného systému. Které typy komínů jsou nejvhodnější?

Stavba komínu Schiedel
Stavba komínu Schiedel

Značka Schiedel jako přední výrobce komínových systémů

V novostavbách a během rekonstrukce starých domů vyvstává problém se stavbou komínu. Ten je pochopitelně nutné řešit dříve, než se pustíte do vybudování krbu nebo nákupu krbových kamen. Šetřit se v tomto případě rozhodně nevyplatí. Přitom však platí, že ani komín nemusí být citelným zásahem do rodinného rozpočtu. Obvykle se zákazník obrátí na specializovanou firmu, jež mu dokáže doporučit nejlepší řešení. Zajímavé z hlediska ceny i nabízených výhod jsou kvalitní komínové systémy od značky Schiedel, která zastává vedoucí místo v oboru spalinových cest a komínových systémů v Evropě. Své působení orientuje nejen na bytové, ale také nebytové objekty.

Komíny bez zbytečných kompromisů

Už během stavby komínu je nutné znát, jak bude krb vypadat nebo pro která krbová kamna se nakonec rozhodnete, protože musejí odpovídat parametrům připravovaného komínu. Zákazníky nejvíce zajímají jednoduchá řešení. Určitě je dobré z hlediska kompletní záruky si pořídit jeden topný systém, a to včetně komínu a krbu nebo kamen. Tudíž by se zákazník měl obrátit na odbornou firmu, která toto nabízí. Získá tak totiž ucelenou funkčnost systému, kdy vše bude společně dobře ladit. Opravdu nikoho nepotěší, když komín špatně táhne, nebo se vyskytnou jiné problémy, jež se musejí následně řešit, a zprovoznění komínu se tak oddaluje.

Samonosné komíny

Spousta starších rodinných domů je vybavena komíny, u nichž je před jejich používáním třeba zjistit technický stav i parametry. Pomohou s tím opět profesionálové, kteří navrhnou i způsob jejich rekonstrukce - třeba pomocí nerezových vložek. Stavba komínu Schiedel nového je možná i u těch domů, které komín nemají. Jedná se o celkem jednoduché řešení v podobě samonosného nerezového komínu.

Už jste se rozhodli, jaký komín si postavíte u vás doma?