Sportovní potřeby aneb jak se vybavit na fotbalový trénink?

02.07.2021

Asi si budete říkat, že na fotbal nepotřebujete žádné sofistikované sportovní potřeby. To je sice pravda, ale na fotbalový trénink se nemůžete vydat jen tak nalehko. I fotbal jako jeden z nejpopulárnějších míčových sportů na světě vyžaduje od hráčů určitou výstroj, bez níž by bylo hraní značně nepohodlné. Tou nejdůležitější potřebou jsou samozřejmě kopačky. Na měkkém trávníku byste se bez kolíků na podrážce pohybovali jenom hodně těžko.

Jak poznat kvalitní míč?

Sportovní potřeby na fotbal nejsou pouze kvalitní kopačky, ale také dobře nafouknutý míč. Možná se vám to bude zdát divné, ale i kvalita míče ovlivňuje požitek ze hry. Základem výběru správného míče by měla být volba velikosti. Dospělí a dorostenci běžně hrají a trénují s míčem velikosti 5, zatímco ti nejmenší fotbalisté si vystačí s velikostí 3. Kromě toho se zaměřte i na certifikaci od FIFA. Pokud je jí míč opatřen, můžete se spolehnout na jeho prvotřídní kvalitu, a tedy perfektní herní zážitek.

Bez chráničů ani krok

Potřeby pro sport určené fotbalistům v renomovaném e-shopu obsahují také holenní chrániče. Ty během tréninku asi neupotřebíte, ale do soutěžního zápasu byste nikdy neměli nastupovat bez nich. Kvalitní chrániče chrání nejenom oblast holeně, ale také kotníku. Plastová výztuha vás ochrání před zranění od skluzu nebo od modřiny. Velkou výhodou kvalitních chráničů je vyjímatelná plastová podložka, kterou lze po zápase očistit. Samozřejmostí je nízká hmotnost.

Nebudete dělat brankáře?

Pokud máte dostatek odvahy a důvěřujete svým kamarádům, pak budete pravděpodobně dělat brankáře. Ten kromě standardní výbavy v podobě kopaček a holenních chráničů disponuje ještě speciálními rukavicemi. Ty jsou vyrobeny z vysoce kvalitní přírodní latexové pěny s vynikající přilnavostí za každého počasí. S těmito rukavicemi tedy bezpečně lapíte všechny míče, aniž byste dali soupeři šanci dorážet. Rukavice jsou pochopitelně dostupné v různých velikostech.

Specializovaný e-shop nabízí kromě sportovních potřeb pro fotbalisty také vybavení pro ostatní míčové sporty včetně basketbalu nebo házené. Zavítejte na jeho internetové stránky.