Smart home TaHoma aneb jaké jsou největší benefity chytré domácnosti?

12.02.2021

Obliba chytrých domácností neustále roste - a není se čemu divit. Spousta lidí už je unavená opakujícími se činnostmi, které je zdržují od tvůrčí práce nebo času stráveného s dětmi. Druhým podstatným faktorem rozšíření chytré domácnosti je možnost lepší kontroly vnitřního vybavení. Pomocí intuitivní aplikace na vašem mobilním telefonu nebo počítači najednou můžete na dálku ovládat všechno - od osvětlení, přes vytápění až po bezpečnostní systém.

Externí přijímač SOMFY
Externí přijímač SOMFY

V čem jsou největší přínosy SOMFY TaHoma?

K jedněm z nejoblíbenějších technologií patří SOMFY TaHoma. Tato chytrá domácnost je ovládána pomocí jednoduché aplikace, a navíc umožňuje vytvoření řady scénářů navazujících na různé situace. Pokud jste například dlouho v práci a chcete mít ještě před příjezdem do domu zapnuté topení, není nic jednoduššího než si scénář nastavit. Kromě toho budete mít dokonalý přehled o své domácnosti. Třeba chytrý zvonek s kamerou vás upozorní třeba na přicházejícího pošťáka.

Přispějí pohony SOMFY k lepší bezpečnosti?

Nedílnou součástí chytré domácnosti od SOMFY jsou i komplexní bezpečnostní systémy. Ty zajišťují bezpečnost v okolí vaší nemovitosti ve dne i v noci. Inteligentní kamery rozpoznají domácího mazlíčka od souseda nebo popřípadě lupiče. Propracovaný bezpečnostní systém navíc umí simulovat vaši přítomnost uvnitř domu. Pohony SOMFY kupříkladu vytáhnou žaluzie a uvnitř domu se rozsvítí světlo. V případě vloupání systém automaticky spustí alarm - a o mimořádné události bude okamžitě informována policie.

Smart home TaHoma sníží provozní náklady za domácnost

Další obrovskou výhodou smart home TaHoma je schopnost rapidně snížit náklady za provoz domácnosti. Díky množství chytrých termostatů je teplota regulována odděleně v každé místnosti v závislosti na denní době či aktuálních potřebách. Kupříkladu v ložnici se teplota pravidelně každou noc snižuje, takže ušetříte nejenom za vytápění, ale bude se vám i lépe spát.

Technologie smart home má velkou budoucnost. Pokud chcete mít lepší přehled o bezpečnosti či fungování domácnosti, obraťte se na specializovanou firmu dodávající technologie chytré domácnosti.