Škrabadla pro kočky aneb pohodlí pro vaše chlupáče

23.08.2020
Škrabadla pro kočky
Škrabadla pro kočky

Každý majitel roztomilé kočičky nebo kocoura ví, že vašim chlupatým miláčkům je potřeba dopřát trochu té zábavy. A co je pro ně lepšího než klasická škrabadla pro kočky? Poslouží nejen jako skvělé odreagování, ale hrají důležitou roli i po zdravotní stránce.

Neztratí svou mrštnost

Škrabadla pro kočky mají jednu nesmírnou výhodu, a to je fakt, že vaší kočce nahradí přirozené venkovní prostředí. Kočky byly odjakživa zvyklé šplhat po stromech a poté, co se z nich postupem času stala domácí zvířata, většina z nich o tyto radovánky přišla, proto je nutno jim jejich chybějící aktivitu doplnit. Jak již bylo zmíněno, škrabadla jsou velice důležitá i v oblasti jejich zdraví. Díky všemu tomu skákání, lezení a nekonečnému šplhání neztratí vaše kočka svou mrštnost a pohyblivost, což je velice dobré pro její kosti. Stejně tak nebude přibírat na váze.

Typů škrabadel je na trhu několik

Koho by to napadlo, že i výběr v této oblasti bude tak pestrý. Možná vás to překvapí, ale dnes existují už i vysoce kvalitní, světoznámé značky, které se specializují právě na škrabadla pro kočky. Jejich barevná paleta je doslova nekonečná a nabízí desítky druhů pro všechny zvídavé kočky. Nemusíte se ovšem bát - dají se sehnat i kousky za velice rozumnou cenu. Přeci jen, která kočka potřebuje k životu škrabadlo s pravými diamanty? Ty je lepší mít radši v sejfu. Vy můžete volit ze závěsných škrabadel, kočičích stromů nebo například ze škrabadel s vlastními domečky.

Doma, nebo venku?

Škrabadla pro kočky se dnes vyrábí v různých provedeních, proto lze na internetu najít i typy, které slouží výhradně buďto jako venkovní nebo vnitřní, interiérová záležitost. V tomto směru je volba hlavně na vás. V případě, že například vaše kočka ráda tráví čas na zahradě, není na škodu jí pořídit jeden venkovní, škrabadlový domeček pro zábavu.

V opačném případě můžete zvolit kousek, který skvěle zapadne do prostoru ovšem pozor! Vyhněte se všem kobercovým kouskům. Většina koček totiž pak nepozná rozdíl mezi klasickým a hracím typem.