Sháníte nové brzdové třmeny? Máme pro vás tip

11.11.2020

Vlastnictví osobního automobilu s sebou přináší nejenom potěšení ze svobody nad ježděním v krajině, ale také zodpovědnost. Pokud si v autě chcete užít desítky tisíc spokojených kilometrů, musíte svému vozu poskytovat odpovídající servis. Během něj dojde ke kontrole motoru, podvozku a také brzd. Ty dostávají zabrat především při jízdě v zimě nebo za deště. Odkud si tedy objednat nové brzdové třmeny?

Repase brzdových třmenů
Repase brzdových třmenů

Kolik stojí repasované brzdové třmeny na kotoučové brzdy?

Nové brzdové třmeny nejsou na pořízení vůbec levné. Naštěstí je zde možnost jejich repasování, což vám ušetří několik tisíc korun. Cena za repasované třmeny se obvykle pohybuje na třetinové částce, než jakou zaplatíte za pořízení zbrusu nových součástek. Konkrétní cena se ovšem odvíjí od míry poškození a také od značky. Například u třmenů Brembo je cena řešena individuálně, ale třmeny Knorr budou repasovány za 5 290 Kč.

Vzduchové brzdy nejsou při repasi překážkou

Opravy vzduchových brzd jsou prakticky na denním pořádku. Vzduchové brzdy se totiž nacházejí na veškerých nákladních vozidlech a autobusech. Nemusíte se bát, že auto zůstane v servise dlouho, protože zkušení mechanici dokážou brzdové třmeny opravit za jeden den. Některé brzdy mohou být více poškozené - a v takovém případě bude oprava či repase provedena do druhého dne.

Jak se brzdový třmen opravuje?

Poškozený brzdový třmen je po vytažení z auta důkladně prohlédnut a následně rozebrán. Jednotlivé součástky jsou procesem pískování zbaveny mastnoty a zejména rzi. Po otryskání se celý třmen natře speciální ochranou barvou, aby lépe odolával vlivům vnějšího prostředí, zejména soli a vlhkosti. Celá vnitřní část je vyměněna, čímž se ze starého třmenu stává zbrusu nová součástka.

Repase třmenů a oprava brzdičů už nemusí být vaší starostí. Svěřte svého plechového miláčka do rukou zkušených mechaniků, kteří se o všechno postarají.