Sardinie, turistika, dobré jídlo a pití

29.04.2019

Letos v létě jsme s manželkou plánovali cestu do Sardinie. Turistika na tomto místě patří mezi velmi oblíbenou a skutečně nenáročnou, tudíž pro nás byla jasnou volbou. Mimo jiné Sardinii milujeme už jen z vyprávění našich známých, kteří na ní byli. Musím uznat, že na vlastní oči vypadá toto místo, které se nachází mezi Apeninským poloostrovem a také Tuniskem a Španělskem, o poznání lépe než z fotografiích. Nádherné skály, pláže, na kterých se rozpíná čistě bílý písek, národní parky a mnohé další krásy tohoto ostrova, jsou naprosto dechberoucí. Věřím, že si tento výlet znovu v budoucnu zopakujeme.

Cestování do zahraničí
Cestování do zahraničí

Toskánsko? Elba na kole musela proběhnout!

Co si představím, když se řekne Toskánsko? Elba na kole mi proběhne hlavou jako úplně první. Proč? Každým rokem s přáteli na toto místo jezdíme na kolech. Respektive se necháme odvézt trajektem s koly na tento třetí největší ostrov Itálie. V hlavním městě Portoferraio poté začíná naše jízda. Projet místem, které bylo nuceným exilem Napoleona Bonaparte, je skutečně podmanivé a každému to vřele doporučuji. Národní park s názvem Toskánské ostrovy poté na této cestě rovněž stojí za hřích. Naše každoroční jízda na kolech tímto místem s partou, kterou bych za nic na světě nevyměnil, mi po návratu domů dodá spousty ztracené energie.

Krásy severního Vietnamu stojí za hřích

Manželčiným snem je již několik let cesta do Hanoe. Respektive by chtěla poznat, jak ona sama říká, všechny krásy severního Vietnamu. Chrámy, jezera, staré čtvrtě, jeskyně i vodopády, to vše jsem jí tak tedy chtěl splnit letos v létě, kdy náš manželský slib oslavil 20 let. Manželka byla z tohoto dárku skutečně velmi zaražená a zpočátku tomu ani nechtěla věřit. Ještě několikrát poté se mě ptala, zda skutečně jedeme do Vietnamu. Co vám budu povídat, uvěřila až v momentě, kdy seděla v letadle, které směřovalo do Vietnamu.