Rukávníky na kočárek a další nezbytné doplňky aneb co by nemělo chybět nastávající mamince

06.07.2020

Malá miminka potřebují v prvních měsících života spousty věcí. Ty se nastávající maminky snaží vždy mít pečlivě připraveny předem. Na nic nezapomenout je ale často nadlidský výkon. Které tři věci by ve výbavičce rozhodně neměly chybět?

Rukávníky na kočárek
Rukávníky na kočárek

Rukávníky na kočárek pro maminku

Ani maminky by na sebe neměly zapomínat. Pokud budete rodit v zimě, je potřeba se připravit na to, že vozit kočárek v chladném počasí je pěkná dřina. Usnadnit vám to ale mohou rukávníky na kočárek. Ty se dají snadno připevnit ke každému typu rukojeti kočárku, a protože mají vyteplenou vnitřní část, ruce zahřejí a udrží v teple po dobu celé procházky. Ochrání vás ale také před deštěm nebo sněhovou chumelenicí, a to díky své impregnované vrchní vrstvě.

Rychlozavinovačky pro klidný spánek

Rychlozavinovačky jsou takový malý zázrak. Velmi snadno se s nimi manipuluje, dají se prát, a tak se dobře udržují v maximální čistotě. Dítě v nich může nerušeně zabalené spinkat, ale vhodné jsou i během kojení, kdy hodně napomáhají manipulaci s nejmenšími dětičkami. Dítě je během chvilky zabalené, rychlozavinovačky mohou být celoroční, ale i speciální zateplené zimní či určené na léto vyrobené z velmi lehkého materiálu. Na cestách oceníte to, že po jejich rozložení vznikne podložka pro dítě.

Matrace do postýlky pro malé spáče

Když se bavíme o výbavičce, nemůžeme zapomenout na matrace do postýlky. Na jejich výběru si dejte záležet, přeci jen vezměte v úvahu, že novorozeňata prospí většinu dne. Vždy vybírejte takovou, která není úplně měkká, měla by ideálně být středně tvrdá nebo tvrdší. To snižuje riziko vzniku skoliózy. Důležitý je také výběr materiálu a prodyšnost matrace. Kokosové vlákno se k výrobě dětských matrací v poslední době využívá čím dál častěji, a jde o zdravotně nezávadný a bezpečný materiál s ideální tvrdostí.

Přivítejte na svět své miminko připravení.