Rozkládací pohovky najdou své místo všude

28.05.2020

Ať už se jedná o vaši poloprázdnou pracovnu, dětský pokoj či obyčejný, menší obývací pokoj, rozkládací pohovky zapadnou bez problému všude. Díky svému chytrému využití najdou uplatnění jako postel pro vaše hosty či drobná dítka. Přidají vašemu pokoji nový nádech, a navíc se mnohdy dají využít i jako úložný prostor.

Rozkládací pohovka
Rozkládací pohovka

Zvolte si místo a velikost

Při výběru rozkládací pohovky je důležité si před koupí vyměřit vámi zvolený pokoj. Je dobré myslet šetrně, takže pokud například sháníte praktické spaní do vaší garsonky, zaměřte se na menší kousky, aby nezaplnilo příliš místa, které by se dalo využít jinak. A jestliže sháníte pravý opak, nebojte se investovat do něčeho většího. Se správnou velikostí tak můžete vykouzlit i parádní dvoulůžkové spací letiště pro všechny vaše hosty.

Pohrajte si s barvami

I obyčejné rozkládací pohovky můžou vašemu pokoji dodat úplně nový, svěží nádech. Nebojte se experimentovat s barvami, ale jak se říká, všeho s mírou. Je ideální zvolit barvu, která správně doplní již stávající nábytek a samotný styl pokoje. Dejte si ovšem pozor, aby příliš nesplývala se zdí nebo naopak aby její jasné vzory nekřičely až moc. Můžete se držet něčeho jednoduchého jako jsou čisté krémové barvy nebo zabádat v hlubinách všemožných vzorů. Volba je na vás.

Materiál je důležitý

Je jasné, že s vaším novým kouskem hodláte strávit nějaký ten čas, a proto by bylo dobré, aby něco vydržel. Rozkládací pohovky se dnes vyrábí z mnoha druhu materiálů, přičemž mezi nejdoporučovanější a nejkvalitnější patří kov a masiv. Dále můžete najít i dřevotřísku, která je podstatně levnější, ale její životnost není zas tak vysoká jako u předchozích dvou. Cena v tomto směru hraje svou roli a s jistotu se dá říct, že je to výhodná investice.

Neposlouží totiž jen vám, ale i spoustě vašich hostů.