Rescue remedy aneb jak bezpečně přepravit psa v autě?

09.11.2021

Určitě se mezi vámi nachází velké množství majitelů čtyřnohých mazlíčků, kteří si každý den lámou hlavu s otázkou, jak bezpečně, a hlavně pohodlně přepravovat pejska v autě. Sami si jistě potvrdíte, že pro některé psy je cesta autem neuvěřitelně stresující a nechtěnou událostí, což vám mnohdy dávají hlasitě najevo. A proto se na trhu objevily esence rescue remedy, které by měly vašeho čtyřnohého miláčka před cestou uklidnit.

Jak speciální esence funguje?

Bachovy esence rescue remedy byly speciálně vytvořeny za účelem uklidnění zvířete v krizovém stavu. Organismus zvířat v tomto případě funguje obdobně jako organismus lidský. Bohužel pejsci se nedají při stresové situaci tak snadno uklidnit, takže je jim nutné podat speciální esenci. Navíc pokud očekáváte krizový okamžik dopředu a cesty autem se psem většinou často plánujete, začněte kapky podávat přibližně 3 dny předem. Podávejte 4 kapky 4krát denně.

Jak bezpečně psa přepravit?

I když svému čtyřnohému miláčkovi podáte speciální úklidovou esencí, neměli byste samotnou cestu autem podceňovat. Pejsek sice nebude tolik vystresovaný, avšak nezapomeňte na bezpečnost svou i zvířete. Pro menší psy je vhodné pořízení speciálních transportních boxů, které se ovšem hodí pouze pro menší pejsky. Tyto boxy snadno připevníte pomocí obyčejného tříbodového pásu na zadních sedadlech.

Použijte sítě a mříže

Nicméně všichni z vás nemají doma malého psíka, kterého snadno převezete ve speciálním boxu. Spousta lidí si raději pořídí většího psa, jenž pro rodinu představuje nejenom mazlíčka, ale také strážce domu a zahrady. Pro přepravu těchto zvířat je vhodné pořízení bezpečnostních postrojů. Ty jsou upraveny tak, aby šly snadno zapojit do systému standardních bezpečnostních pásů. Máte-li ovšem v autě velký zavazadlový prostor, bude nejbezpečnější psa posadit do něho a prostor od posádky oddělit sítí či mříží.

Chystáte-li se s pejskem často cestovat, rozhodně byste si měli pořídit speciální uklidňující esence. Kromě nich však nezapomeňte na přepravní box nebo dokonce bezpečnostní postroj.