Rekonstrukce bytu aneb komu stavební práce ohlásit?

28.06.2021

Rekonstrukce bytu v bytovém domě je sice administrativně i stavebně o mnoho jednodušší, než přestavba velkého rodinného sídla, ale i přesto se připravte na několik možných komplikací. Chcete-li si ušetřit alespoň trochu nervů, objednejte si specializovanou stavební firmu poskytující rekonstrukce bytu na klíč. O průběh stavby se nebudete muset vůbec starat, takže se můžete soustředit na nutné administrativní záležitosti.

Proč se vyplatí velká rekonstrukce?

Rekonstrukce bytu se vyplatí hlavně v okamžiku, kdy chcete začít nový život nebo jste právě zdědili byt po prarodičích. Určitě nechcete žít s desítky let starým nábytkem, rozvody a elektrickými obvody. V takovém případě jste pro renomovanou společnost ideálním klientem, protože se firma specializuje na celkové rekonstrukce. Přestavbou samozřejmě musí projít i bytové jádro. Rekonstrukce probíhá pod profesionálním vedením a trvá maximálně 2 měsíce. To rozhodně není špatná dodací lhůta.

Komu rekonstrukci ohlásit?

Profesionálně provedená rekonstrukce Brno sice proběhne velmi rychle, ale přesto byste měli informovat své sousedy. Žádná rekonstrukce bytu se totiž neobejde bez použití bouracího nářadí, které vydává velký hluk. S dostatečným předstihem tedy informujte bytové družstvo o délce a průběhu stavebních prací. Samozřejmostí by pak mělo být dodržování určitého nočního klidu, aby mohli ostatní obyvatelé bytového domu pohodlně odpočívat po pracovním dnu.

Nezapomeňte na finanční plán

Chystáte-li se při rekonstrukci zasahovat do nosných konstrukcí, musíte stavbu ohlásit příslušnému stavebnímu úřadu. Rekonstrukce jádra Brno však nemůže proběhnout bez předem nastaveného finančního plánu. Částka za provedené stavební práce bude uvedena ve smlouvě o dílo, kterou podepíšete s renomovanou společností. Tím pádem se vám nemůže stát, že by po vás právníci vymáhali částku vyšší. Rekonstrukce bytu Brno tak proběhne v naprostém poklidu ke vší spokojenosti zúčastněných stran.

Pokud plánujete rekonstrukci bytu, pak ji nezapomeňte ohlásit nejenom svým sousedům, ale ve výjimečném případě také stavebnímu úřadu.