Půjčovna stavebních strojů vyřeší i vaše požadavky

14.07.2020

Máte v plánu stavební projekt a přemýšlíte, zda je potřeba si stavební stroj zakoupit nebo se vám vyplatí jeho půjčení? Podívejte se na základní fakta, která potřebujete znát. Půjčovna stavebních strojů je mnohdy nejlepším řešením, jak mít vše rychle hotové. Co se vyplatí a co naopak bude lepší koupit?

Půjčovna stavebních strojů
Půjčovna stavebních strojů


Kdy se půjčení vyplatí?

Máte v plánu stavební projekt, který bude trvat několik dnů, týdnů nebo měsíců? Po skončení těchto prací budete stroj používat pouze sporadicky a nejste si jisti, zda se vám vyplatí jeho koupě? Půjčovna stavebních strojů s sebou nese několik výhod. Když si stroj koupíte, musíte dodržovat platnou legislativu spojenou s jeho bezpečným provozem a údržbou. Vysoké náklady, které jsou s koupí spojené, bohužel nekončí. Jste nuceni stroj pravidelně servisovat a udržovat. Ke všem nákladům si musíte připočíst i nutnost bezpečného uskladnění stroje, aby vám jej nikdo neodcizil.

Kdy je lepší stroj koupit?

Zdají se vám najednou náklady spojené s koupí a provozem stroje příliš vysoké? Možná je někdy skutečně lepší přijmout fakt, že není třeba všechny stroje vlastnit, ale stačí si je pouze na dobu nezbytně nutnou půjčit. Pokud samozřejmě víte, že budete stroj používat denně po dobu celého roku, a nebude vám pouze zabírat místo v garáži, kde bude nekompromisně stárnout a čekat na další zpřísňující změny v legislativě, je lepší si jej koupit.

Pokud jste si jisti, že se vám náklady rychle vrátí, je lepší si stroj skutečně koupit. Ve všech ostatních případech je lepší se všech starostí rychle zbavit a pouze si dopřát na nezbytnou dobu udržovaný stroj v potřebné provozní kvalitě, který navíc splňuje všechny povinné bezpečnostní normy.

Jak je na tom váš projekt? Jedná se o dlouhodobou vizi, která vám zajistí návratnost všech nákladů spojených s koupí stroje, nebo je pro vás výhodnější si stavební stroj půjčit?