Prodej firem: Využijte nabídek firem pro zlepšení svého podnikání

30.11.2021

Prodej firem je primárně určen pro zprostředkování prodeje různých firem, které hledají nového majitele. Službu tak můžete využít k prodeji vlastní firmy, anebo naopak díky nabídce svou firmu rozšířit či restrukturalizovat.

Koupě společnosti

Jestliže byste rádi rozšířili své aktivity, pak prodej firem jistě využijete. Díky němu totiž můžete zakoupit jinou společnost, či případně pouze její vybrané části. Výběr vhodné společnosti je individuální, tak abyste našli tu nejvhodnější, která vám umožní naplnění vašich dlouhodobých vizí. Dle vašich přání se tak připravuje strategie, ve které jsou identifikovány a ohodnoceny vaše cíle. Ve výsledku tak získáte tu nejlepší možnost pro rozvoj svého podnikání.

Valuace

U firem k prodeji vždy dochází k odborné valuaci. Odborníci mají mnohaleté zkušenosti na finančním trhu, díky čemuž získali vlastní postup pro nezávislé ocenění firem. V potaz jsou brány všechny dostupné informace, zkušenosti z vlastní praxe a náhled na aktuální stav české i světové ekonomické situace. Výsledná cena je tak vždy přiměřená a odpovídá reálné hodnotě. Získáte tak ideální nabídku, která je pro prodej aktivních firem klíčová.

Prodej firmy

Možnosti jsou dostupné samozřejmě také pro ty, kteří by rádi svou společnost prodali. Důvodů, proč už v podnikání nechce pokračovat, může být celá řada. Při prodeji jsou však klíčové pouze vaše přání a vize, jak by s firmou mělo být pokračováno. Můžete ji tak předat ideálnímu zájemci, který se postará o to, aby firma prosperovala. Jestliže nemáte velké ambice, lze se zaměřit spíše na cenu, kterou za prodej můžete získat.

Služby provázející prodej firem jsou velmi praktické, celý proces vám totiž výrazně usnadní. Nebudete tak muset řešit formality, namísto toho se můžete zaměřit na své cíle.