Práce ve školce aneb kde sehnat zaměstnání v mateřince?

15.04.2021

Není pochyb o tom, že práce ve školce a obecně s dětmi je velmi psychicky náročná. Toto zaměstnání musíte mít skutečně velmi rádi, protože určitě nejde dělat z donucení. Malé děti totiž okamžitě poznají, že s nimi nejednáte upřímně a že se přetvařujete. Pro jejich budoucnost to rozhodně není dobrý příklad. Pokud ovšem máte rádi děti a rádi byste se věnovali jejich výchově, jste ideálním zaměstnancem školky.

Co práce ve školce obnáší?

Práce ve školce z velké části obnáší hlavně základní výchovu a přípravu aktivit pro děti. Při jejich vymýšlení samozřejmě musíte mít na paměti celkem velké věkové rozpětí členů mateřinky. Je celkem jasné, že 3leté dítě nezvládne ty samé aktivity jako předškolák. Dále je třeba program přizpůsobit šikovnosti malých ratolestí. Je velmi vhodné jej směřovat směrem k základnímu vzdělání, tedy poznávání barev, zvířat nebo předmětů. Děti se totiž nejlépe učí hrou.

Kde práci ve školce hledat?

Práce chůvy ve školce však není jenom o připravování zábavného programu, ale také o základní péči. Děti by však před vstupem do mateřinky měly umět základní činnosti, k nimž se řadí třeba schopnost jíst u stolu příborem nebo si dojít na toaletu. A právě proto aktuálně na trhu práce panuje velká poptávka po ochotných vychovatelkách a chůvách. Zadáte-li si do vyhledávače heslo - hledám práci ve školce, zobrazí se vám několik desítek různých nabídek. Vždy je ovšem lepší hledat na specializovaných portálech.

Co obnáší práce v jeslích?

Práce v jeslích je oproti zaměstnání ve školce ještě o něco náročnější. Jako chůva se staráte o malé děti ve věku od 1 do 6 let. Nejenom, že máte na starost přípravu obvyklého denního programu, díky němuž by se ratolesti v jeslích neměly nudit, ale kromě toho musíte zajistit i dodržování základních hygienických pravidel. Pokud ovšem máte děti rádi a chcete se podílet na jejich budoucí výchově, dejte si inzerát s názvem - hledám práci v jeslích.

Práce v jeslích Praha určitě není pro každého. Milujete-li ovšem děti a chcete-li ovlivnit jejich budoucí život, jste tím pravým adeptem na pozici chůvy či vychovatelky.