PPC reklama aneb jak získat nové klienty?

21.12.2020

Podnikáte, máte svůj web, ale chtělo by to více zákazníků? Je čas popřemýšlet o nějaké inovaci a investici do reklamy. Nejlepší cestou je PPC reklama. To je online marketingový nástroj, který vám pomůže právě nové klienty sehnat. Je to v podstatě váš obchodní zástupce, který dokáže online přesvědčit nové klienty, aby využili vašich služeb.

PPC reklama
PPC reklama

Jak PPC reklama funguje

PPC specialista se zaměří na to, jaké jsou vaše cíle a zanalyzuje vaše data. Důležité je vědět, jaký okruh zákazníků chcete přilákat a co od této placené reklamy očekáváte. Tato PPC reklama musí být totiž naprosto přesně cílená, jelikož vy budete platit za proklik, který kdokoli na internetu přes tuto reklamu provede. Je také možno ji spouštět a vypínat v kteroukoli dobu. S ohlédnutím na to, kolik dokáže tato reklama přilákat zákazníků, je to skvělý nástroj v poměru cena versus výkon.

Správa PPC reklamy

Po samotném založení kampaně a spuštění reklamy je nutno se o ni pravidelně starat. Kontrolovat klíčová slova, hlídat, aby se inzeráty pravidelně objevovaly na viditelných pozicích a také přidávat další inzeráty, aby byla reklama neustále aktuální a efektivní. Kvalitní PPC agentura vám tuto správu zajistí. Vy si můžete hlídat a regulovat, jaké množství financí denně "proteče" za klikání na reklamu - je samozřejmě možné určit strop.

Proč využít PPC reklamu?

Výhody PPC reklamy jsou značné. Tou největší jsou samozřejmě noví klienti, nové objednávky = větší zisk. A to všechno díky tomu, že prostřednictvím PPC reklamy zacílíte přesně na cílovou skupinu. Její přínos a efekt je prakticky okamžitý od spuštění. Pokud tedy potřebujete rychle oslovit nové zákazníky, je to nejlepší způsob, a to obzvláště v době před Vánoci, kdy lidé nakupují dárky. Buďte na internetu vidět.

V dnešní konkurenční době musíte mít v kapse nějaký trumf. A tím PPC reklama bez pochyb je.