Plesové šaty jsou opět v hledáčku dam i slečen

12.10.2020

Plesová sezóna je letos sice trochu s otazníkem, ale i tak je jako každý rok je plná nádherných rob a elegantních smokingů. Pokud se situace ustálí a vy se budete vrhat do víru noci, poradíme vám, s čím rozhodně zabodujete a jakých trendů se letos plesové šaty dočkaly.

Plesové šaty
Plesové šaty

Jednoduchost zůstává v kurzu

Dlouhé šaty na ples i krátké šaty na ples, oboje lze pořídit jako vhodný kousek do společnosti. Na rozdíl od dávnějších let se v popředí pořád drží minimalismus doplněný rafinovanými střihy a kvalitními materiály, které dají vyniknout smyslnosti ženských křivek. Co se týče barev, tak černá je opět nesmrtelná. Dámské plesové šaty v této barvě hravě zkombinujete se všemi doplňky. Navíc si s touto barvou můžete dovolit menší úlet co se týče bot a psaníčka či kabelky - a to zejména mladší ročníky, co vybírají šaty na maturitní ples.

On-line prodej plesových šatů je v plném proudu

I když teď spíš po internetu, prodej plesových šatů začíná ovládat nabídky obchodů i e-shopů. Zkušební kabinka v tomhle případě docela zásadně chybí, ale většina e-shopů vyřídí výměnu zboží obratem a zdarma. Je jedno, zda se jedná o dámské šaty na ples nebo maturitní večírek, v obou případech je lepší objednat si je hned ve dvou velikostech a pak tu nevyhovující jednoduše poslat zpátky. Je to nejlepší způsob, jak předejít tomu, že vám váš vysněný model někdo mezičasem vyfoukne.

Vybírejte střízlivě a objektivně

Společenské šaty na ples by vždycky měly podtrhovat ženskou krásu. Proto je důležité zachovat si při jejich výběru trochu kritický pohled. Pokud máte nějaké to kilo navíc, krátké plesové šaty nechte radši stranou, stejně tak příliš obepnuté střihy, v kterých byste se ani necítily pohodlně. Zvolte decentnější model, jenž může být rafinovanější ve vrchní části a zvýraznit třeba dekolt. I taky však pozor, aby neodhaloval příliš a nevyzněl vulgárně.

K šatům patří nejen lodičky a doplňky, ale také stylový a šik účes.