Piklerové trojúhelník: Rozvíjejte dovednosti svého dítěte

15.07.2021

Piklerové triangel je skvělou pomůckou pro všechny, kteří chtějí dítěti poskytnout skvělou možnost, jak se může rozvíjet. Díky tomuto trojúhelníku umožníte dítku užít si lezení, přičemž se zabaví a zároveň uspokojí své potřeby.

O co se jedná?

Piklerové trojúhelník je pojmenován po Emmi Pikler. Její hlavní myšlenkou bylo, že bychom měli co nejvíce respektovat každé dítě a jeho individualitu. Je totiž třeba umožnit našim nejmenším rozvíjet se podle svého rytmu. S tím mu můžete pomoci díky různým hračkám a doplňkům, které dítěti poskytnou skvělé možnosti k rozvoji, samostatného pohybu a vlastní zábavě. Jedná se o typ Montessori hračky, takže je zajištěn individuální přístup, který dítěti bude vyhovovat.

Využití

Tento trojúhelník je skládací, poskytne dítěti dostatek prostoru k rozvoji a uspokojení lezeckých potřeb. Vaše dítě si ho jistě oblíbí. Produkt je vyroben z kvalitního dřeva, díky čemuž je zaručena skvělá kvalita. Tato hračka má velkou nosnost, není tedy omezena věkem a váhou dítěte. Vybírat můžete z různých barevných provedení. Všechny barvy jsou odolné a snadno omyvatelné, takže údržba je opravdu jednoduchá.

Další Montessori pomůcky

Kromě Piklerové trojúhelníku můžete pořídit také řadu dalších hraček, které jsou přizpůsobeny dětskému vývoji. Velmi oblíbený je například Montessori válec s kuličkami, který zaujme všechny dětské smysly. Jistě se vám zalíbí také skvěle zpracovaný Montessori žebřík či případně Montessori skluzavka. Ty jsou totiž praktickými doplňky duhové houpačky. Tato houpačka má široké využití pro malé i větší děti.

Jestliže hledáte pomůcky a hračky, které vašemu dítěti poskytnou spoustu zábavy, přičemž také podpoříte jejich vývoj, pak jsou Montessori pomůcky tou správnou volbou. Nabízí totiž mnoho možností.