Ostrov Gozo – destinace s bohatou historií a řadou památek

15.02.2022

Jestliže patříte mezi cestovatele, kteří rádi poznávají nová místa, pak byste si neměli nechat ujít Ostrov Gozo. V této lokalitě se nachází spousta zajímavých míst, nejedná se pouze o památky. Jedná se tak o skvělé místo na dovolenou pro skupinu přátel i rodiny s dětmi.

Dovolená Malta

Když se řekne Malta, zpravidla se nám vybaví ostrov, který je oblíbenou destinací. Ovšem pod tímto pojmem se skrývá celé souostroví, které je tvořeno několika ostrovy - Gozo, Malta a Comino. Ostrov Gozo nebývá tak častou volbou a místní atmosféra je tak velmi klidná. Nabízí přitom nádherná místa, jedinečné západy slunce a spoustu příležitostí pro aktivní dovolenou i odpočinek. Dovolená na Maltě vás ohromí, ať už vás zajímají památky, příroda, či třeba vodní sporty. Gozo je po celý rok připraveno vítat turisty.

Bohatá historie

Dovolená Gozo je skvělou volbou pro každého, kdo se rád setká s jinou kulturou. Čekají vás zde neolitické chrámy, opevněná města a řada muzeí. Celoročně zde navíc probíhají různé kulturní akce. Vyrazit tak můžete v čase pětidenního karnevalu v únoru či březnu, na jarní festival klasické hudby Gaulitana, či si v období od května do září užít vesnické slavnosti. Během září pak probíhá také folklorní festival Qala International Folk Festival, v říjnu pak Festival Mediterranea, kde se blíže seznámíte s historií a tradicemi Goza. Vaší pozornosti by nemělo uniknout ani městečko Xlendi, kde je krásná a klidná zátoka.

Ubytování Malta

Malta nepochybně stojí za návštěvu, ubytovat se můžete v některém z komfortních apartmánů v Arzella Apartments. Apartmány Malta nabízí skvěle vybavené a připravené na každé hosty. Pokoje v Arzella Apartment na Gozo přivítají rodinu s dětmi, partu přátel, ovšem hodí se třeba i pro firemní akci.

Malta je jedinečnou destinací, která se těší velké oblibě a není divu proč. Na své si zde přijde každý.