Oprava důlků na karoserii: kolik času zabere?

07.12.2021

Řešíte právě potíže se svým vozem, který byl svědkem krupobití, které po sobě zanechalo důlky v karoserii a vám zbyly oči pro pláč? Opravy vozidel po krupobití a s ní spojená oprava důlků na karoserii, je s použitím moderních technologií naštěstí hračkou a nabízí je hned několik specializovaných autoservisů.

Oprava za studena s použitím metody PDR

Oprava důlků na karoserii se nejčastěji provádí s použitím metody PDR neboli Paintless Dent Repair. Ta se provádí za studena s použitím speciálního nářadí. Hlavní výhodou metody PDR je to, že při ní nedochází k poškození barvy ani laku automobilu. Vaše auto tedy bude po metodě PDR vypadat jako nové a opravy po kroupách po sobě nezanechají žádné stopy.

Jak dlouho budete na automobil čekat?

Metodu, s jejímž použitím se opravy aut po zasažení kroupami provádějí, jsme vám již představili. A nyní vyvstává otázka: jak dlouho budete na svůj vůz čekat, než bude podroben opravě? Profesionální autoservisy jsou schopné vaše auto ošetřit a navrátit do původního stavu během jednoho až dvou pracovních dní. Záleží ovšem i na dalších faktorech. Těmi jsou aktuální vytíženost autoservisu a také míra poškození vozu. Čím větší je poškození karoserie, tím déle může oprava trvat.

Svěřte se do rukou profesionálů

Narazíte-li na autoservis, který se opravám karoserií věnuje, dbejte zvýšené opatrnosti, zda zaslechnete větu: Provádíme kompletní opravy důlků na karoserii vozidel poškozených krupobitím metodou PDR. Pokud by autoservis prováděl opravy jiným způsobem, neváhejte, a zeptejte se na detaily. Mělo by vás zajímat to, zda při opravě nedojde k poškození laku. To by totiž znamenalo, že se vám celková oprava poměrně slušně prodraží.

Vždy, když se jedná o péči, která zahrnuje vaše auto, preferujte kvalitu a profesionální přístup, vyplatí se vám to.