Ohýbání jeklů aneb u koho si nechat upravit ocelové profily?

08.02.2021

Ohýbání ocelových profilů je teoreticky možné provádět v každé lépe vybavené dílně. Pokud se do této činnosti pustíte svépomocí a hrubou silou, je velice pravděpodobné, že profil nedokážete ohnout přesně. U stavby plotu nebo zahradního domku vás však jakákoliv nepřesnost může stát hodně draho a ve výsledku ovlivní kvalitu celé stavby. Proto je lepší přenechat ohýbání jeklů profesionálním obráběčům s moderními stroji.

Ohýbání jeklů
Ohýbání jeklů

Ocelové jekly mají celou řadu využití

Pod pojmem ocelové jekly se neskrývá nic jiného, než uzavřené ocelové profily. Jsou dostupné jak ve čtvercových, tak obdélníkových půdorysech s podélným svárem. To ovšem neznamená, že by neexistovala možnost, jak provádět přesné ohýbání jeklů. Díky moderním CNC strojům opatřeným digitálními měřicími zařízení je možné jekl ohnout přesně podle vašich požadavků. Nemusíte se obávat zborcení profilu, protože ohýbací stroj je opatřen kuličkovým trnem s automatickým přimazáváním.

U koho si nechat jekly ohnout?

Pokud požadujete přesné upravení ocelového profilu, obraťte se na specializovanou společnost disponující CNC strojem. Kvalita úpravy bude nesrovnatelně vyšší, než kdybyste ohýbání hliníkových profilů prováděli svépomocí. Samozřejmostí je individuální přístup ke všem zákazníkům. Vaše profily z hliníku nebo oceli budou upraveny přesně podle vašich představ, a navíc je možné provést další úpravy. K nim se řadí například rozšíření a zúžení konců, popřípadě vrtání otvorů.

Jak vybrat firmu na ohýbání jeklů

Na trhu se nachází relativně velké množství firem, u nichž si můžete ohýbání ocelových ů objednat. Při výběru se vždy zaměřte na reference zákazníků a na ukázky již provedených prací. Opravdu dobrá společnost totiž dokáže profily upravit třeba pro oblast zdravotnictví, neboť její profily se používají na výrobu nemocničních postelí či nerezových zábradlí. Ohýbání trubek za studena je realizováno i při konstrukci stojanů na kola nebo při výrobě turniketů.

Jestliže sháníte někoho na ohýbání jeklů, nebojte se obrátit na renomovanou společnost. Za dobu své existence uspokojila stovky zákazníků a její ohýbané profily a jekly se používají prakticky všude.