Odkud se berou vyřazené lodní kontejnery a co se s nimi děje?

06.10.2020

Česká republika rozhodně nepatří k velmocem, co se týče lodní dopravy. Labe je sice na svém dolním toku relativně dobře splavné, ale přesto se nedá využít k efektivnímu přepravování zboží. Jak se k nám ale dostane zboží ze zámoří? V lodních kontejnerech, které jsou přivezeny do největších evropských přístavů, v nichž dojde k jejich přeložení na kamiony. Ty je následně rozvezou do meziskladů, odkud probíhá distribuce do maloobchodů.

Prodej lodních kontejnerů
Prodej lodních kontejnerů

Proč prodej lodních kontejnerů prosperuje?

Objem přepravovaného zboží neustále roste, s čímž se zvyšuje také počet používaných lodních kontejnerů. Ty bohužel nemají neomezenou životnost, i když by to tak na první pohled mohlo vypadat. Prodej lodních kontejnerů probíhá hlavně kvůli nevyhovující překližkové podlaze, která musí být pro potřeby rejdaře naprosto dokonalá. V důsledku používání kontejneru ale dochází k jejímu poškození vlivem manipulace se zbožím.

Na kolik vyjde pronájem kontejnerů?

Každý rok se po celém světě vyřadí několik stovek lodních kontejnerů, které už nevyhovují náročným požadavkům lodní dopravy. I když kontejner nevyhovuje svému původnímu použití, můžete jej využít jinak, například jako menší sklad. Líbí se vám tato koncepce, ale nechcete si kontejner kupovat? Právě od toho existuje pronájem kontejnerů.

Jak se dají využít kontejnery na prodej?

Kontejnery na prodej se dají využít hned několika různými způsoby. Stále více právnických osob je využívá jako skladovací prostor pro drobnou strojní techniku nebo jako archiv dokumentů. Zde se uplatní velice pevná konstrukce kontejneru, která na moři musí odolat vysokým vlnám, agresivní slané vodě a nevyzpytatelnému podnebí. Nejdůležitější složky a dokumenty budou uvnitř kontejneru na vašem pozemku v naprostém bezpečí.

Také vyřazené lodní kontejnery najdou po konci své životnosti uplatnění. Vyzkoušejte si jejich pronájem a zkuste je využít jako skladovací prostor. Takhle bezpečný, odolný a levný sklad jinak neseženete.