Ochranné fólie ochrání váš domov před přírodními živly i vandaly

04.01.2021

Prakticky všichni majitelé nemovitostí mají čas od času strach o svůj dům nebo byt. Mnohdy velmi drahé vnitřní vybavení je ohroženo nejenom vandaly, ale také přírodními živly. I když se nacházíme v mírném podnebném pásmu, občas nás přepadnou divoké vichřice, které se určitě nebudou ptát na odolnost okenic. A právě od toho jsou na trhu ochranné fólie, jejichž hlavním úkolem je podpořit pevnost, a tím pádem i ochrannou funkci okenic.

Ochranné fólie
Ochranné fólie

K čemu jsou ochranné fólie dobré?

Ochranné fólie slouží především k zabezpečení ochrany života, majetku a zdraví. Díky vysoce pevnému polyesteru jsou fólie dostatečně odolné a speciální ochranné vrstvy zase zabrání pronikání škodlivého UV záření do interiéru. Účinnost fólie je na hranici 99 procent, takže dokáže ochránit nábytek nebo vnitřní nátěr před stárnutím a blednutím. Ochranné fólie dokážou zabránit i přehřívání interiéru, které je škodlivé pro lidský organismus, stejně jako pro zvířecí mazlíčky nebo živé rostliny.

Z čeho jsou ochranné fólie vyrobeny?

Hlavním materiálem pro vytvoření bezpečnostní fólie je vysoce odolný polyester s velkou průhledností. Nejenom, že fólie je díky němu neuvěřitelně pevná, ale po namontování na okno nikdo nepozná, že jimi jsou okna opatřena. Samozřejmostí je výběr mezi několika barevnými variantami, čímž lze podpořit už tak dobrou ochranu před škodlivým UV zářením.

Fólie na oknech s mřížemi?

Ochranné fólie na okna se mohou aplikovat na libovolné okenní sklo, výlohu nebo dokonce vitráž. Problémem není ani jejich montáž na okna s mřížemi. Ty jsou sice skvělým prostředkem k zastavení zlodějů, ale rozhodně neochrání interiér před vhozenými předměty. Jakmile budete mít na oknech bezpečnostní fólie z polyesteru, nemusíte se obávat dělobuchů, kamenů nebo zápalných láhví.

Už se dál nechcete obávat o svoje bezpečí? Pořiďte si pevnostní ochranné fólie, které okna chrání jak před přírodními vlivy, tak před snahou zlodějů dostat se do interiéru.