Nábytek na zakázku? Vsaďte na přírodní materiály.

14.08.2020

Rádi byste si domů pořídili nový nábytek, ale nevíte, jak začít? V úvahu musíte vzít hned několik faktorů. Jen tak si domů přinesete nábytek, který vám vydrží po dlouhá léta pořád stejný. Zaměřte se na kvalitu a trvanlivost použitého materiálu. Na plné čáře vedou přírodní materiály.

Nábytek na zakázku
Nábytek na zakázku

Je výroba nábytku důležitá?

Mnoho z nás u výběru nového nábytku vůbec nepřemýšlí nad jeho výrobou. Ale i výroba nábytku je přesto důležitá. Je to první krok k tomu, aby váš nábytek mohl nakonec vypadat tak, jak vypadá. Mnoho lidí často preferuje nábytek na míru. Například v malém bytě, kde je každý volný centimetr vzácný ani jiné řešení mnohdy neexistuje. Pokud si necháte svůj nábytek vyrobit na zakázku, můžete se také spolehnout na to, že bude vyráběn s tou největší přesností a ve skvělé kvalitě.

Vybíráme vybavení interiérů

Vybavení interiérů je pro každého z nás nesmírně důležité. U nábytku se rozhodujeme samozřejmě podle vzhledu, kdy chceme, aby ladil s ostatním vybavením bytů a byl moderní. Rozhoduje ale i cena a kvalita. Pokud nechcete za svůj nábytek utratit moc peněz, ale za to si přejete, aby byl odolný, snadno se s ním manipulovalo a měl dlouho životnost - vybírejte nábytek z masivu nebo lamina. Nábytek z masivu je prověřený a dřevo je v interiéru prostě nenahraditelné. Materiál z lamina si zase získal oblibu pro své všestranné využití a nejlepší poměr právě mezi kvalitou a cenou.

Nevíte, jak se rozhodnout? Nábytek z masivu a lamina vás nezklame

Nábytek z masivu a lamina je nejžádanější. Lamino, tedy dřevotřísková deska, která je potažena speciální fólií nebo dýhou je nejpoužívanějším materiálem pro výrobu nábytku vůbec. Využít se dá v celém bytě - v ložnici, v dětském pokojíčku, v obývacím pokoji i v kuchyni. K největším výhodám patří jeho snadná údržba, barevná a tvarová stálost, tepelná odolnost i odolnost proti opotřebení, vlhku nebo oděru.

Vyrábí se v široké paletě dekorů - buk, borovice, bříza, dub, mahagon nebo třeba jasan. Masiv jako přírodní materiál zase dodá domovu teplo a útulnost a dá se sladit s každým stylem. Je pevný a odolný, jen se musí chránit proti poškrábání, což s dnešními dostupnými prostředky není noc obtížného. A dřevo je zkrátka dřevo - to nic nemůže nahradit.

S nábytkem byste měli být vždy maximálně spokojení. Tak se nebojte dopřát si jen to nejlepší.