Montáž tepelných čerpadel aneb koho si na tuto činnost objednat?

05.04.2021

Používání tepelných čerpadel se v posledních letech stalo obrovským trendem. Popularita tohoto šikovného vynálezu bezpochyby vzrostla i prostřednictvím dotací, které novým majitelům alespoň z části vynahrazují pořizovací náklady. I když se na trhu nenachází mnoho společností, které se zabývají prodejem těchto zařízení, neměli byste montáž tepelných čerpadel podceňovat.

Při montáži je kladen důraz na účinnost

Montáž tepelných čerpadel poptávejte především u renomované společnosti, která má bohaté zkušenosti. Při instalaci čerpadla totiž nestačí instalovat potřebnou kabeláž a několik trubek, ale je potřeba provést i správné nastavení. Hlavním cílem je pochopitelně maximální účinnost, aby se investice do tepelného čerpadla navrátila v co nejkratší možné době. Kromě toho je třeba zvážit, s jakými zdroji bude přístroj pracovat. Tepelná čerpadla ve verzi voda-vzduch totiž fungují maličko jinak, než zařízení ve verzi voda-voda.

Koho si na montáž objednat?

Renomovaná společnost kromě samotné montáže zabezpečuje i servis tepelných čerpadel. Právě na poprodejní služby je v současné době kladen obrovský důraz a mnohdy rozhodují o tom, zda se zákazník na danou společnost ještě někdy obrátí. Bohužel za velké procento závad si mohou majitelé tepelných čerpadel sami, protože zanedbávají základní údržbu. Zkušení technici se v praxi setkávají i se závadami, které vznikly špatným zapojením a nastavením čerpadla. Proto byste si na jeho instalaci měli objednat pouze odborníky.

Jaké další služby společnost poskytuje?

Společnost zabezpečující montáž tepelných čerpadel se specializuje i na montáž klimatizací. Ty jsou ve velké míře pořizovány hlavně do kancelářských budov. Není se čemu divit, protože úředníci jsou celé dny zavření mezi čtyřmi stěnami a v případě parného léta jim uvnitř budovy rozhodně není do zpěvu. Kvalitní klimatizaci si ovšem můžete pořídit i do rodinného domu, čímž si zajistíte tepelnou pohodu během všech ročních období.

Revize, servis a montáž tepelných čerpadel a klimatizace objednávejte u prověřené společnosti, na jejíž techniky se můžete spolehnout.