Matrace je parťákem zaslouženého odpočinku

08.07.2020

Není potřeba diskutovat o tom, že spánek je pro lidské tělo tím nejdůležitějším a největším zdrojem energie. Je to přesně ta část dne, kdy odhodíme veškeré starosti za hlavu a na pár, klidných hodin dopřejeme tělu zasloužený odpočinek. Často ale nejsme schopní tělo zásobit tak kvalitním spánkem, jak by si zasloužilo, příčiny jsou přitom různé - nabitý osobní život, stresující práce nebo špatná matrace.

Matrace Melanie
Matrace Melanie

Co je dobré vědět před koupí

Než se vhrnete do výběru správného materiálu, je nutno znát pár osvědčených tipů a rad, které vám s pořízením kvalitní matrace pomohou. Pokud se například chystáte vybrat jednu společnou pro vás a vašeho partnera, je poměrně důležité, abyste byli, co se týče výšky a váhy, zhruba na stejné úrovni. Výrazné odchylky by totiž mohly mít negativní dopad na vaše zdraví, doporučuje se proto raději zainvestovat do dvou samostatných.

Různé typy pro různé lidi

Každému svědčí něco jiného. Někomu může vyhovovat tvrdší matrace, dalšímu může být pohodlnější spát na něčem mnohem měkčím, komfortnějším. V nabídce lze dnes najít hned několik druhů, od latexových, až po ty z paměťové pěny či pružinové. Novinkou posledních let se staly také zdravotní - neboli ortopedické matrace. Ty zaručují kvalitní spánek a svědčí také psychice.

Je nutná řádná péče

Ač se to může zdát netradiční, i matrace potřebují svou péči. Nejedná se samozřejmě o nic složitého, pouze o doporučené tipy, jako je ku příkladu pravidelné otáčení. V případě, že zůstane příliš dlouho na jedné straně, může na nejvíce zatěžovaných místech postupně měknout mnohem rychleji a může dojít k deformaci. Doporučená standardní doba je jeden měsíc. Taky se nesmí zapomenout na pravidelnou výměnu ložního prádla, čímž se zabraňuje množení plísní a různých mikroorganismů.


S kvalitní péčí vám váš nový noční parťák může posloužit až sedm let.