Matrace aneb jak na výběr správné velikosti

15.09.2020

Zvolit si kvalitní matraci není tak složité, jak se vám na první pohled může zdát. Postačí vám jen dodržovat doporučené rady, vyhýbat se padělkům a nekvalitním kouskům a nesahat vždy po tom nejlevnějším, protože to má zpravidla od kvality daleko.

Ať už hledáte nový kousek pro vaši ložnici, dětský pokoj či pokoj pro hosty, nezapomínejte na všechny faktory, které udávají spolehlivost vámi zvoleného kousku. Tvrdost, pružnost či samotný materiál, tomu všemu je nutno věnovat svou pozornost.

Matrace 160x200
Matrace 160x200

Matrace 140x200 je královnou pro spáče samotáře

Nejčastěji voleným typem na českém trhu je bezpochyby matrace 140x200, která se skvěle hodí nejen pro dospívající, ale spolehlivě poslouží i v pokoji pro hosty. Najde si svoje místo v téměř každé ložnici, vyjma manželských lóží, kde je doporučováno vybírat větší kousky, které zaručí dostatek místa pro oba partnery. Co se týče materiálu samotného kousku, velice oblíbenou volbou se v posledních letech stala paměťová pěna, která poslouží jako skvělá opora pro vaši páteř. Můžete také zvolit typy s extraktem z přírodních látek, jako je aloe vera nebo eukalyptus.

Matrace 160x200 uvítá na vašem lůžku i dva spáče

Tento rozměr je v postelovém odvětví nováčkem, neboť před pár lety byste matrace 160x200 sehnali pravděpodobně jen v zahraničí. Jednou z výhod tohoto typu je rozhodně možnost většího využití. Poslouží skvěle pro jednoho, ale hravě si najde místo i pro dva. Spolu s ní si můžete zakoupit například i anatomický polštář, kteří lékaři vřele doporučují.

Matrace 180x200 je teprve to správné letiště

Oblíbenkyně všech manželských ložnic a favorit těch, kteří si potrpí na pohodlí. Matrace 180x200 je jedna z největších velikostí, které je možné sehnat. Má ovšem i své nevýhody. Řada lékařů se shodla na tom, že tento typ není vhodný pro partnery s většími výškovými a váhovými rozdíly.

Pokud i vy a váš partner patříte mezi ně, zvažte spíše koupi dvou samostatných menších kusů.