Lisabon zajímavosti - místo, které patří k nejslunnějším v Evropě, si snadno zamilujete

25.08.2020

Hlavní město Portugalska bývalo v minulosti hlavním centrem světové koloniální říše. Vždyť i dávní mořeplavci právě odtud vyplouvali na své objevitelské cesty. Dnes platí Lisabon za jedno z nejhezčích a nejslunnějších měst Evropy, je plné historických památek i dobrého jídla a pití. Lisabon - zajímavosti a jeho kouzlo vám přiblížíme v našem článku.

Lisabon zajímavosti
Lisabon zajímavosti

Z výšky je ještě krásnější

Pokud rádi cestujete a objevujete krásy Evropy, Lisabon byste na svých toulkách rozhodně neměli vynechat. Nejkrásnější pohled na něj je rozhodně z výšky. Jde o město, které je vystavěno na kopcích, celé se rozkládá na poměrně prudkých kopcích, které leží nad řekou Tejo. Lisabon zajímavosti - tohle město v sobě ukrývá nádech historie, krásné zapadlé uličky a nádech středomořské jedinečnosti. Po dlouhém dni na cestách si zde odpočinete v krásných restauracích, kde vám naservírují to nejlepší ze středomořské kuchyně, všechno zapijete lahodným a osvěžujícím nápojem, a přitom se můžete kochat pohledem na Lisabon z výšky.

Nahoru žlutou lanovkou

Pro hlavní město Portugalska jsou typické také žluté lanovky, které vás vyvezou pohodlně až k výšinám tohoto neobyčejně krásného města. Nejstarší památkou města je Hrad svatého Jiří, který se tyčí nad městem, a právě odtud je ten nejkrásnější výhled na celé město. Turisté se právě sem nechávají vyvézt proslulými lanovkami - tahle jízda je totiž sama o sobě obrovským zážitkem, který byste si také neměli nechat ujít.

Přibližte se Atlantiku

Lisabon stojí na samém konci Evropy - a Atlantský oceán tady budete mít na dosah ruky. Pár kilometrů od samotného centra města pak stojí maják, který označuje konec evropského světadílu. Mají tady také jedno z největších evropských akvárií, které se jmenuje Oceanário. Pokud vás láká nahlédnout do podmořského světa, určitě se sem vydejte. Najdete tu širokou škálu živočichů, kteří obývají všechny světové moře a oceány.

Nahlédněte pod pokličku města, které se pyšní nejen svou námořní minulostí, ale i nádhernou přírodní scenérií.