Jurta aneb jaké je bydlení v netradičním obytném prostoru?

13.10.2022

Český národ je ve světovém měřítku obdivovaný nejenom díky své šikovnosti a kutilskému umění, ale také díky obrovské oblíbenosti chataří a chalupaření. Téměř všichni majetnější obyvatelé velkých měst totiž mají nedaleko svého bydliště postavenou chatu či chalupu v malé vesnici, kam si jezdí odpočinout od každodenního stresu. Pokud byste i vy chtěli získat podobný relaxační prostor, ovšem za menší náklady, pak určité řešení nabízí jurty.

Co je jurta?

Jurta není v českých podmínkách příliš často viděnou stavbou, a přesto by se dalo říct, že jejich popularita postupem času stoupá. Jedná se totiž o netradiční obytný prostor, který rafinovaným způsobem mate lidské smysly, abyste se v jurtě cítili pohodlněji. Díky jedinečným materiálům i architektonickému slohu ošálíte své smysly navyklé na klasické hranaté stavby, takže se v jurtě budete cítit povzneseně, radostně a nic vám nepokazí dobrou náladu. To je v současné době velmi důležité.

Jak ji využít?

Jedním z nejpopulárnějších typů radostných obydlí je celoroční jurta. Cena této stavby sice není úplně nízká, nicméně je vytvořena z materiálů odolných českému podnebí. Průměr stavby od 5 do 10 metrů vám nabízí dostatek prostoru nejenom pro občasný odpočinek, ale také pro celoroční bydlení. Všestrannosti jurt se totiž meze nekladou, takže je pouze na vás, jak budete svou neobvyklou stavbu využívat. Typicky jurty představují prostor pro letní rekreaci nebo útulný prostor pro hosty.

Jurty pro podnikání?

Možná se vám to bude zdát divné, ale jurty lze využívat také k podnikání. Cena jurty se v takovém případě příliš neliší od celoroční varianty, ovšem výhodou je, že se bude splácet s pokračující podnikatelskou činností. Klienty pak ohromíte hlavně originalitou provozovny a příjemnou atmosférou. Ještě oblíbenější jsou ale jurty u dětí, pro které se jedná o vítanou změnu od konzervativních hranatých předmětů v klasické třídě školní instituce.

Pokud si vyzkoušíte bydlení v jurtě, zanechá ve vás nezapomenutelnou vzpomínku a do kulatého relaxačního prostoru se budete vždy rádi vracet.