Jak se zbavit mravenců je otázka, kterou si pokládáme až nepříjemně často

10.06.2020

Objeví se vždy v tu nejméně vhodnou chvíli a dokážou nadělat pořádnou paseku. Proto je dobré být na ně vždy připraven. Se svou vlastní, osvědčenou metodou nebo s těmi správnými přípravky proti mravencům, které vaše nevítané hosty snadno a rychle vyženou pryč. O tom, jak se zbavit mravenců by mohli vyprávět zejména majitelé rodinných domů.

Jak se zbavit mravenců
Jak se zbavit mravenců

Kde se mravenci vzali?

Ve zdejších domácnostech se nejčastěji vyskytuje mravenec rodu Lasius, ale pozor! V ojedinělých případech se mohou objevit i méně známější rody, proto je vždy dobré se poradit s kvalifikovaným odborníkem, který vám může vybrat ten správný prostředek na jejich likvidaci. Jejich výskyt je častý u hnijících potravin, otevřených odpadků, či u špatně zavřeného jídla. Kvalitní likvidační přípravky jsou tou nejlepší volbou, jak se zbavit mravenců.

Co použít na nevítané hosty?

Možností je dnes již spousta. Klasickou a nejčastější volbou zůstávají lepové desky k odchytu hmyzu, které mimo jiné můžete použít i na ostatní nevítané škůdce ve vašem domě. Dají se využít vlastně kdekoli, ať už jde například o sklad, obývací pokoj či třeba terasu. Dále se taky hojně využívají klasické návnady na hubení mravenců, které můžete využít právě v případě, že se u nás vyskytnul neobvyklý rod. Jednou z dalších možností je rovněž domeček, takzvané návnadové krmítko s jedem. Kvalitní přípravky proti mravencům lze dnes sehnat téměř všude, a pokud si nevíte rady, na internetu lze najít spoustu doporučených chemických prostředků.

Se vším zacházejte opatrně

Jako u každého dětem nepřístupného prostředku je potřeba jednat s ním s rozumem a zodpovědností. Vždy je dobré je skladovat ho v dostatečné vzdálenosti od neposlušných dětských ručiček a všech domácích mazlíčků. Při zasažení je hlavní ihned jednat, ošetřit postižené místo a v případě přetrvávajících komplikací se obrátit na lékaře.

Pokud si nebudete jisti, jaké přípravky proti mravencům použít, nebojte se obrátit na zkušené specialisty, kteří vám s výběrem bez problému pomohou.