Invertorová svářečka aneb jaké může mít svářečka přidané funkce?

30.06.2021

Svářečky už dávno nepatří k těm objemným a hlasitým krabicím, jako tomu bývalo před 30 lety. V současné době je svářecí technika na vrcholu technologického a vývojového stromu. Inženýrům se podařilo vytvořit miniaturní svářečky, které jsou u profesionálních i amatérských řemeslníků velmi oblíbené. To je zapříčiněno jejich nízkou hmotností, díky níž je možné svářečku snadno a rychle převést z místa na místo.

Kde koupit kvalitní svářečku?

Invertorová svářečka nepochybně patří mezi relativně složitá strojní zařízení, a proto byste ji měli koupit pouze ve specializovaném obchodě. Obchod zaměřený na prodej svářecí techniky nabízí svářečky, s nimiž je možné svařovat technologií MMA nebo MIG/MAG. Obrovskou výhodou těchto přístrojů jsou kompaktní rozměry a dostupná pořizovací cena. Díky tomu je využijete nejenom ve své soukromé dílně, ale také na větších stavbách, kde je potřeba svařovat například armované konstrukce nebo kovové panely.

Jakými funkcemi přístroj disponuje?

Protože je svářecí invertor moderním zařízením, disponuje mnoha přidanými funkcemi, které svářeči usnadňují práci. Mezi ty nejrozšířenější se řadí měření svařovacího proudu. Ta se uplatní zejména v okamžicích, kdy svářeč nedokáže elektrodu udržet v konstantní vzdálenosti od podložky. Obvod Arc Force pak na základě vzdálenosti ubírá nebo přidává proud podle nastavených parametrů, aby bylo docíleno dokonalého sváru. Mezi další populární funkce patří postupný pokles nastaveného svařovacího proudu.

Jak poznat kvalitní svářečku?

Kvalitní svářečka je od nekvalitního kusu rozeznatelná na první pohled. Stačí se podívat na údaj výrobce o teplotě, při níž bylo zařízení testováno. Při této teplotě je měřen zatěžovatel, který udává účinnost svářečky a její schopnost spojit dva kovy. Pokud tedy narazíte na svářečku bez uvedené teploty testování, rychle od ní dejte ruce pryč. Velmi pravděpodobně se jedná o nekvalitní kus, který navíc neodpovídá normám EU.

Renomovaný obchod prodává pouze kvalitní a certifikované svářečky, na jejichž svařovací výkon se můžete spolehnout za každé situace.