Dovolená, Korsika, odpočinek a nekonečné pláže

11.08.2020

S manželem velmi rádi cestujeme a ani věk, který je již v našem případě úctyhodný, pro nás není překážkou. Když jsme tak plánovali, kde by letos měla započít naše další dovolená, Korsika byla jasnou volbou. Vždy jsem se tam totiž chtěla podívat a užít si trochu horských túr v kombinaci s oslnivými plážemi, které miluji. Manžel svorně souhlasil a tak nezbývalo nic jiného, než začít pomalu ale jistě balit kufry a vydat se vstříc centrální části Korsiky a jejímu uhrančivému skalnatému západnímu pobřeží.

Dovolená Korsika
Dovolená Korsika

Dovolená Korsika se nesla na vlně pohody

Jelikož si s manželem dobře uvědomujeme, že již nejsme bohužel nejmladší, zvolili jsme si trochu volnější tempo naší cesty, přece jen to měla být dovolená. Korsika toho ovšem nabízí tolik, že i přesto, že jsme upřednostnili volnější tempo cesty, užívali si delších přestávek, fotili se na každém kroku a jeli zkrátka a jednoduše "na pohodu" něco nás stále nutilo zdolávat stále obtížnější terén a namísto večerního koupání v moři jsme šli obdivovat horské tůně a snadné vrcholy tohoto v doslovném překladu Ostrova krásy.

Nestihli jsme projít Korsiku křížem krážem

Ač nás po celou dobu naší dovolené provázel velmi zkušený průvodce, který se nám snažil ukázat veškerá zákoutí, které Korsika nabízí, nestihli jsme ani přesto projít celou Korsiku křížem krážem tak, jak jsem zpočátku doufala. Vím, byla to dovolená. Korsika je ovšem tak překrásná a tajuplná země, že když se naše cesta blížila do finále, nechtěla se mi země vůbec opouštět. A přesně o tom je Korsika. Dovolená, která trvala dvanáct, pro někoho dlouhých dní, uplynula tak rychle, že již nyní se těším na to, až se do této malebné země opět vrátím. A slibuji, že se v příštím, popřípadě v tom dalším roce pokusím na naší dovolené i trochu odpočívat. Přece jen, věk na to s manželem jistě máme.