Dámská stylová móda aneb jak dokonale sladit všechny doplňky?

11.07.2021

Pokud se alespoň trochu orientujete v módě a v designu, pak určitě víte, že nedílnou součástí dokonalého outfitu jsou doplňky. Právě na nich stojí a padá váš vzhled a celkový dojem, který budete dělat na své přátele a rodinu. Sladění všech doplňků není vůbec jednoduché, ale dámská stylová móda stanovuje jasná pravidla, podle nichž se musíte řídit. Pakliže to zvládnete, dokážete pracovat s doplňky mnohem lépe, než drtivá většina ostatních žen.

Které doplňky jsou trendy?

Letošní dámská stylová móda chce pracovat převážně s odvážnými zářivými barvami. Rozhodně se nebojte veselé žluté, vášnivé červené nebo živé modré. Tyto barevné odstíny se podle módních návrhářů nepochybně projeví jak na kloboucích, tak na rukavicích nebo dokonce na kabelkách. Pokud dokážete výrazné odstíny žluté a modré zkombinovat s krásnými letními šaty z renomovaného e-shopu, pak se z vás okamžitě stane módní ikona. Určitou novinkou jsou tašky s třepením, ale ty své místo na slunci ještě hledají.

Jak ladit dámské doplňky?

Trendy móda stanovuje několik jasných pravidel, které ovlivňují výběr a nošení všech typů doplňků. První a asi nejdůležitější pravidlo říká, že byste na sobě měla mít maximálně 4 šperky. I zde platí staré známé pořekadlo - všeho moc škodí. Samozřejmě můžete nevýrazný outfit oživit několika velmi výraznými šperky, ale rozhodně byste to neměla přehnat. Ke krátkým letním šatům se však hodí spíše decentní doplňky v podobě klobouku nebo malé kabelky.

Musí kabelka ladit s botami?

Před několika lety s v módních kruzích preferovalo pravidlo, že boty musí dokonale ladit s kabelkou a všemi ostatními doplňky. Jenomže v posledních měsících dochází k určitému uvolnění, protože módní hvězdy si s laděním kabelky a bot nelámou hlavu. Ve skutečnosti je daleko lepší vybírat oba doplňky kontrastně. Máte-li kabelku ve výrazné barvě, měla byste si koupit trochu umírněnější boty, abyste nepůsobila jako pěst na oko.

Pakliže se naučíte dokonale ladit doplňky, stanete se ze dne na den módní celebritou. Už nebudete šedá myška, ale naopak budete radit všem kamarádkám s každodenním outfitem.