Cabernet Franc byla láska na první pohled

22.03.2021

Cabernet Franc, jak okouzlující název pro lahodné víno, nemyslíte? Pro mě je tento druh vína velmi sympatickým společníkem, který nezkazí žádnou zábavu. Pokud se tedy například chystám na večeři ve společnosti svého muže či mám někomu věnovat patřičně přitažlivý dárek, sáhnu právě po Cabernetu. Její vůně zahrnují maliny, třešně, rybíz a tabák. 

Ano, přesně tyto ingredience dělají z tohoto vína společníka, ke kterému se budete často a rádi vracet ať již se jedná o jakoukoliv významnou příležitost.

Cabernet Franc má třpytivě rubínovou barvu a střední intenzitu

Lahodný Cabernet Franc Royal Rouge, má nádherně rubínovou barvu a je nepochybně středně intenzivní. Voní po pepři a také v něm naleznete stopy kakaa a mé oblíbené čokolády. Jeho chuť je velmi svěží a také šťavnatá. Po prvním doušku si tak budete rozhodně jisti, že ve svých rukách svíráte skutečný skvost mezi víny. 

Pokud vás naopak láká víno, které dlouhou dobu zrálo v nových francouzských dubových sudech a které má příjemně zářivou barvu s lehce fialovými odstíny, je pro vás vhodným společníkem například Cabernet Franc Via Aristotelis. Toto víno jsem měla tu čest ochutnat na firemním večírku, kde jsem se do něj jednoduše zamilovala.

Víno, které má duši

Já osobně nejraději ze všeho piji především víno, které má skutečnou duši. Cabernet Franc mezi taková vína rozhodně patří. Je totiž velmi přitažlivě aromatický a kakao a čokoláda, které jsou pro něj dominantní, ve víně naprosto excelují. Když už se tak rozhodnu lahev tohoto lahodného a skutečně nevšedního vína otevřít, musí mě k tomu vybídnout skutečně velmi milá událost, a to například oslava, příjemná společnost, narozeniny, svatba, křtiny či nějaká významná více či méně formální akce kupříkladu s mými kolegy v práci. 

Toto víno si totiž svou příležitost vždy zaslouží nepromarnit.