Beskydy na kole aneb poznejte panenskou přírodu ze sedla bicyklu!

19.06.2020

Výlety na kole jsou v poslední době čím dál tím populárnější. Pro zkušené cykloturisty už je ale velice obtížné nalézt nová místa, na kterých ještě nebyli. Proč se ale nevydat do Beskyd, kde se nachází desítky kilometrů moderních cyklostezek vhodných jak pro silniční, tak pro horská kola? V rámci několika denního výletu včetně ubytování si užijete spoustu zábavy a psychicky si odpočinete.

Beskydy na kole
Beskydy na kole

Proč Beskydy projet na kole?

Pokud hledáte nový tip na cyklovýlet, tak jsou tím pravým místem právě Beskydy. Na kole projedete ta nejzajímavější místa. Po několikametrovém výšlapu na nejvyšší horu českých Beskyd, kterou je Lysá hora, určitě bodne malé občerstvení. Na samém vrcholu se nachází dvě chaty včetně vyhlášené restaurace, kde byste se rozhodně měli posilnit před další cestou. Mimo jiné se na této trase v minulosti konal i tradiční Závod Míru.

Jídlo můžete nechat doma!

Jestliže už jste nějaký výlet absolvovali, tak jistě víte, že největší problém bývá s jídlem. Vláčet s sebou v batohu jídlo na celý den je totiž neskutečně náročné. V rámci výletu Beskydy na kolech máte k dispozici polopenzi. Po ránu na vás budou čekat zdravé snídaně čítající jogurty, müsli nebo ovoce a večer se zase můžete těšit na polévku, salát nebo zasloužený dezert. Po mnoha kilometrech v sedle dost vyhládne.

Na jakém kole se do Beskyd vydat?

Prakticky nezáleží na tom, zda vlastníte silniční nebo horské kolo. Cyklostezky v Beskydech jsou dostatečně rozlišné, aby se na nich vyřádili vlastníci obou typů bicyklů. Většinou se jezdí po asfaltových stezkách, ale pro odvážné jsou připraveny úzké lesní pěšinky a prudké lesní sjezdy, kde není ani milimetr prostoru pro chybu.

Už vás nebaví sedět doma a chcete zažít trochu dobrodružství? Beskydy na kole jsou skvělou příležitostí, jak poznat nové lidi a také krásnou přírodu českých luhů a hájů.