Prodej palivového dřeva

01.12.2020

V tomto zimním období je důležité zajistit efektivní vytápění vašeho domova. Aby se vám při ročním vyúčtování energií neprotočily panenky, zkuste raději jinou formu vytápění, a tím je palivové dřevo. Pokud chcete za své peníze vytěžit maximum, musíte při nákupu palivového dřeva vzít v úvahu řadu faktorů.

Prodej palivového dřeva
Prodej palivového dřeva

Jak vybrat palivové dřevo

Ať už chcete palivové dříví používat jako palivo do kotle, který vytápí celý dům, nebo do krbu, který nejenom vytápí, ale i dekoruje místnosti, jako bývají třeba obývací pokoje a ložnice, musíte zvolit kvalitní typ palivového dřeva. Je doporučováno bukové palivové dřevo, které se pyšní skvělou výhřevností. Jen dejte pozor, aby vám dřevo při skladování nenavlhlo, protože poté vy nebyla jeho výhřevnost tak efektivní. Prodej palivového dřeva je v zimních měsících opravdovou nezbytností.

Kořeněné dřevo

Pro nejlepší spalování by měl být obsah vlhkosti ve správně kořeněném dřevě téměř 20 procent. Proces kořenění umožňuje odpařování vlhkosti ze dřeva, čímž vzniká palivové dřevo, které hoří bezpečně a efektivně. Kořenění vyžaduje jen čas, obvykle 12-18 měsíců. Tím, že je dokonale vyschlé, zajistí, že vaše domácnost bude spolehlivě vytopena za krátký čas. Je také skvělé jako krbové dřevo.

Jak skladovat palivové dřevo

Pokud skladujete své suché palivové dřevo venku, je nutné jej opatřit plachtou. Umístěte plachtu nebo plastovou fólii tak, aby pokrývala horní část stohu a přesahovala několik centimetrů i po stranách. Boky udržujte vystavené vzduchu, aby ve stohu cirkulovat, což pomáhá předcházet plísním. Také toto dřevo nesmíte nikdy ukládat přímo na zem, ze které by nasáklo vlhkost a už by nevytápělo efektivně. Je potřeba jej uložit minimálně na palety, aby bylo od země odděleno.

A jak topíte vy?