Hotelová škola Vršovická dopřeje vašemu potomkovi kvalitní vzdělání

29.12.2020

Hoteliérství a restauratérství jsou z dlouhodobého hlediska velice perspektivními obory. Úroveň gastronomie v naší zemi stoupá, a proto se prestižní restaurace a hotely stále více shánějí po kvalifikovaném personálu. Hotelová škola Vršovická nabízí všem zájemcům komplexní maturitní vzdělání, díky němuž se daleko lépe uplatní na trhu práce.

Hotelová škola Vršovická
Hotelová škola Vršovická

Jaké obory se na škole vyučují?

Hotelová škola Vršovická v současné době nabízí čtyřletý studijní obor s názvem Hotelnictví zakončený maturitní zkouškou. Během něho se uchazeč naučí všechno potřebné spojené s gastronomickým odvětvím, kterému jsou věnovány první dva ročníky studia. Zbylé dva roky se studenti soustředí na budování ekonomického myšlení manažerského charakteru, aby v budoucnu zvládli vést hotel nebo restauraci.

Jak probíhá maturitní zkouška?

Maturita bývá u studentů považována za obrovského strašáka - a mnozí z ní mají velké nervy. Učitelé na Hotelové škole Vršovická však dokážou své studenty na závěrečnou zkoušku velice dobře připravit, takže ji drtivá většina z nich absolvuje bez jakýchkoliv problémů. Samotná maturitní zkouška se skládá z profilové části obsahující vypracování podnikatelského projektu a zkoušky z ekonomických předmětů. Druhou částí je společná státní maturita obsahující didaktický test z češtiny a cizího jazyka.

Kolik stojí studium na Hotelové škole Vršovická?

Protože se jedná o školu zřizovanou Ministerstvem školství, neplatí studenti žádné pravidelné školné. Studenti si hradí pouze učebnice, sešity a předepsané pracovní oblečení. Náklady na jeden rok studia zpravidla nepřesáhnou 4 tisíce korun, takže se nejedná o finančně náročné studium. Absolventi hotelové školy pak odcházejí do středního managementu velkých hotelů nebo pokračují ve studiu ekonomie či hoteliérství na vybraných vysokých školách.

Baví vašeho syna nebo dceru gastronomie a zároveň ekonomie? Dopřejte jim studium na Hotelové škole Vršovické, která patří k nejlepším školám svého zaměření v Praze.